فرار موفق از اسکیپ روم

ترفندها و نکات مهم برای فرار موفق از اسکیپ روم ها

فرار موفق از اسکیپ روم ها (آموزش اتاق فرار) و ترفندهای رهایی از اتاق فرار می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان در کنار تجربه لحظات هیجان انگیز، رمز عبور را حدس زده و فقل ها را باز کنید. اتاق فرار اسکیپ ویژن در ادامه مجموعه ای از اطلاعات آموزش اتاق فرار را ارائه داده و شما را با راه های رکورد زدن در اسکیپ روم ها آشنا خواهد کرد.

فرار موفق از اسکیپ روم با کار تیمی

یکی از مهم ترین رمزهای رکورد زدن در اتاق فرارها، داشتن روحیه کار تیمی بوده و به شدت می تواند در لذا بردن از بازی نیز تاثیرگذار باشد. هر یک از اتاق فرارها بر اساس ژانر و درجه سختی حداقل و حداکثر تعداد افراد گروه را مشخص نموده و باید بتوانید افرادی را برای بازی انتخاب کنید که از نظر روحیات با شما سازگار باشند. پس از انتخاب تیم در نهایت باید بتوانید در طول بازی با همفکری هم و تقسیم صحیح کارها در کمترین زمان به رمز عبور از اتاق دست پیدا نمایید.

رکورد زدن در اتاق فرار

فرار موفق از اتاق فرار با شناخت قفل ها

در تمام مراحل بازی باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که زمان شما محدود است. به همین خاطر پس از حدس زدن رمز عبور بدون از دست دادن زمان باید نسبت به باز کردن قفل اقدام کنید. شناخت انواع قفل های اتاق فرار از دیگر موارد مهمی می باشد که برای فرار موفق از اسکیپ روم باید به آن توجه داشته باشید. دقت داشته باشید که نحوه ورود رمز و باز کردن قفل ها با هم تفاوت داشته و برخی از آنها از قبیل قفل های گاوصندوقی کاملا پیچیده می باشند. لذا عدم شناخت قفل به معنای از دست دادن زمان برای ورود رمز و باز شدن درب و فرار از اسکیپ روم خواهد بود.

برای رکورد زدن در اتاق فرار بازی را بشناسید

برای موفقیت و فرار از اتاق فرار، هر چه اطلاعات بیشتری داشته باشید به همان اندازه شانس بالاتری برای دست پیدا کردن به رمز خواهید داشت. شناخت بازی و اینکه بدانید اتاق فرار چیست، محدودیت های موجود در آن، قوانین مهم، محدودیت های زمانی و همچنین شناخت نقش های مختلف در این بازی همگی می توانند شرایط را برای فرار موفق از اتاق فرار فراهم نمایند. به عنوان مثال، لازم است از این موضوع اطلاع داشته باشید که اگر در حین بازی هر یک از افراد تیم قصد ترک اتاق را داشته باشد، بازی برای سایر افراد نیز تمام شده خواهد بود.

فرار موفق از اسکیپ روم با کنترل استرس

اغلب سناریوهای طراحی شده برای اتاق فرارها دارای ژانر ترسناک و دلهره آور بوده و به همین دلیل استرس زیادی در محیط حکم فرما می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از سرنخ های مشخص و واضح در بسیاری از مواقع دیده نمیشوند و استرس زیاد بازیکنان مانع از تصمیم گیری درست آنها خواهد شد. لذا پیشنهاد می کنیم در تمام مراحل بازی بر کنترل استرس خود توجه زیادی داشته باشید و بدون شک در نهایت به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید نمود.

تعیین مدیر در ابتدای بازی را جدی بگیرید

از دیگر موارد بسیار مهم برای رکورد زدن در اتاق فرار، تعیین مدیر در ابتدای بازی می باشد. با توجه به شناختی که از افراد تیم دارید، یک نفر را به عنوان مدیر انتخاب کنید تا بتواند مدیریت زمان مناسبی داشته باشد. علاوه بر مدیریت زمان، فردی که نقش رهبر گروه را بازی می کند، باید بتواند کارها را به درستی تقسیم بندی نمایید تا در مدت زمان کم به جواب و پاسخ معماها دست پیدا شود.

آموزش اتاق فرار

فرار آسان از اتاق فرار با شناخت کدهای رمز

اگر تجربه حل معماهای مختلف را داشته باشید، قطعا با کدهای رمز از قبیل مورس آشنا هستید. تعداد این کدها زیاد است و هر یک دارای جزئیاتی می باشند که شناخت آنها می تواند به شما کمک کند تا آسان تر جواب نهایی را حدس بزنید. پس پیشنهاد میکنیم قبل از بازی با سایر دوستانتان کمی در مورد این کدها جستجو کنید تا بهتر و راحت تر بتوانید تصمیم گیری نمایید.

ذهن را آزاد و ساده فکر کنید

از دیگر مواردی که می توند به شما کمک کند تا فرار موفقی در اسکیپ روم داشته باشید، آزاد کردن ذهن از هرگونه پیچیدگی می باشد. به این نکته مهم توجه داشته باشید که معماهای ارائه شده در اتاق فرار پیچیده و سخت نیست، فقط کافیست به تمام مسائل موجود دید ساده ای داشته باشید. درگیر کردن ذهن با این تفکر که معماهای سخت و چالش برانگیز را حل کنید، در نهایت باعث سردرگمی بیشتر و عدم توانایی در رسیدن به جواب نهایی در طول بازی خواهد شد.

فرار موفق از اسکیپ روم با بلند فکر کردن

شاید برایتان جالب باشد که یکی از موارد مهم در آموزش اتاق فرار، بلند فکر کردن می باشد. بلند فکر کردن باعث میشود تا سایر افراد تیم از آنچه در ذهن شما میگذرد مطلع شوند و در نهایت قطعا با همفکری هم به نتیجه درست خواهید رسید.

درست جستجو کنید

در تمام مراحل بازی باید بتوانید از پیچیدگی ها دور شوید و تا حد امکان به همه چیز با ساده ترین دید نگاه کنید. یکی از گمراه کننده ترین چیزها در اتاق فرار، وسایل ریز و درشتی می باشد که در بخش های مختلف اتاق فرار گرفته اند. اغلب افراد در طول جستجوی سرنخ ها، سخت ترین راه را انتخاب میکنند. به عنوان مثال، پشت کمدهای سنگین پر از کتاب قطعا جای مناسبی برای قرار گرفتن سرنخ ها نخواهد بود. به جای این، بهتر است واضح ترین مکان ها از قبیل کتاب روی میز، جیب لباس های روی دیوار، لبه پنجره ها یا تابلوهای روی دیوار را جستجو کنید.

حدس زدن به جای پیدا کردن تمام سرنخ ها

به این مساله مهم توجه داشته باشید که همیشه لازم نیست تمام سرنخ ها را بیابید. در بسیاری از مواقع بهتر است به قدرت حدس زدن خود تکیه کنید. کافیست با صدای بلند تمام افراد تیم پاسخ های مختلف را حدس بزنند تا در نهایت به جواب قطعی و صحیح برسید.

دسته بندی سرنخ ها رمز فرار موفق از اسکیپ روم

در طول بازی در بخش های مختلف اتاق از قبیل جیب های لباس های روی جالباسی، لا به لای برگه های کتاب و غیره سرنخ های مرتبط با معما جاسازی شده اند. شما و افراد تیم باید بتوانید این سرنخ ها را جستجو و در نهایت با دسته بندی صحیح به رمز دست پیدا کنید. دسته بندی صحیح و ایجاد نظم در سرنخ ها باعث میشود تا ذهن بهتر بتواند تصمیم گیری کند.

البته به این نکته نیز باید اشاره داشته باشیم که در طول بازی اگر نتوانستید به جواب دست پیدا کنید و خطر از دست دادن زمان داشتید، برای فرار موفق از اسکیپ روم کافیست درخواست کمک کنید. مدیر بازی یا گیم مستر در تمام مراحل بازی در بیرون از اتاق از طریق دوربین کارهای شما را رصد می کند و امکان درخواست همکاری از او وجود دارد.

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • مهدی
    2021-06-22 21:04

    مرسی از مطلب خوبتون. بنظرم هیچی به اندازه کنترل استرس برای موفقت در اسکیپ روم کارساز نیست

    پاسخ
  • هم تیمی که ساز مخالف بزنه و اهل کار گروهی نباشه واقعا تاثیر بدی روی روند بازی میزاره. خیلی باید با دقت تیم رو ساخت

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست