مزایای اسکیپ روم

مزایای اسکیپ روم نسبت به سایر تفریحات گروهی

مزایای اسکیپ روم یا اتاق فرار را می توان در تاثیرات مثبتی که در روحیه و انرژی افراد و همچنین بهبود روحیه انجام کارهای تیمی و گروهی مشاهده نمود. این گروه از بازی ها به دلیل شرایط محیط پیاده سازی شده برای هر یک و سناریوها و روند اجرای آنها تاثیرات متعددی را بر ذهن، جسم و احساسات افراد ایجاد می کنند. اتاق فرار اسکیپ ویژن در ادامه به چند مورد از مهم ترین مزیت های اتاق فرارها نسبت به سایر بازی های گروهی که در طول زندگی تجربه می کنید اشاره خواهد داشت.

مزایای اتاق فرار

مزایای اسکیپ روم ها در تقویت روحیه کار تیمی

در ترفندهای فرار از اسکیپ روم ها تاکید بسیار زیادی بر انجام کارها به صورت تیمی و گروهی می باشد. در این قبیل بازی ها بدون داشتن همکاری و همراهی با سایر افراد تیم در نهایت به شکست منجر خواهید شد. با تکرار بازی و همراهی با گروه های مختلف به مرور کاملا متوجه پیشرفتتان در انجام کارها به صورت تیمی خواهید شد. بدون شک هر اندازه روحیه تیم ورکینگ بالاتری داشته باشید، در زندگی و محیط کار نیز همپوشانی آگاهانه تری با سایر افراد خواهید داشت و دست یافتن به نتیجه مطلوب در کارها آسان تر میشود.

مزایای اسکیپ روم ها بر جسم بازیکنان

در مطلب اتاق فرار چیست اشاره شد که این بازی ها پیاده سازی بازی های فکری و دیجیتالی در دنیای واقعی می باشد. به همین دلیل جسم و فکر را همزمان با هم به چالش دعوت می کند. جستجوی سرنخ ها در بخش های مختلف اتاق باعث میشود تا در طول بازی تحرک زیادی داشته باشید و قطعا در سوزاندن کالری موثر خواهد بود.

آمادگی برای چالش های زندگی

با توجه به سناریوی طراحی شده برای هر یک از این بازی ها، درجه ترس و وحشت و دلهره در آنها متفاوت می باشد. اما در حالت کلی می توان گفت در طراحی این بازی ها تاکید زیادی بر ایجاد استرس و ترس در بازیکنان وجود دارد. در طول بازی برای اینکه بتوانید به خوبی تصمیم گیری کنید، در مرحله اول باید بتوانید بر استرس و ترستان غلبه نمایید. در طول زندگی نیز با شرایط استرس زا و پر از ترس و دلهره روبرو میشویم و اگر قدرت کنترل این احساسات را داشته باشیم، بدون شک تصمیمات آگاهانه و منطقی خواهیم داشت.

افزایش قدرت تمرکز ذهن

به جرات می توان گفت یکی از بهترین مزایای اتاق فرار، افزایش قدرت تمرکز ذهن می باشد. در طول بازی تمام افراد گروه باید بتوانند با غلبه بر ترس و استرس و شرایط موجود در محیط، بر جواب معما تمرکز کنند. اغلب معماهای مطرح شده برای این بازی ها ذهن را به چالش میکشند و حل معماهای متعدد به مرور قدرت ذهن شما را تا حد زیادی افزایش خواهند داد.

مزایای بازی اتاق فرار

مزایای اسکیپ روم در کسب تجربه های جدید

بازی های ارائه شده در اتاق فرارهای تهران و سایر شهرها از نظر نوع سناریو و معماها و ژانر با هم تفاوت زیادی دارند. با قدم گذاشتن در هر یک از این اتاق های بازی با دنیایی از تجربیات جدید روبرو خواهید شد. این تجربیات می توانند شرایط محیط باشند یا نوع معماها و حتی نوع قفل های اسکیپ روم ها که از نظر ساختار با هم فرق دارند. پس اگر در طول زندگی به دنبال کسب تجربیات تازه و البته هیجان انگیز هستید، این بازی را از دست ندهید.

مدیریت زمان حرفه ای

از مهم ترین قوانین موجود در اسکیپ روم ها، محدودیت در زمان می باشد و در اغلب آنها حدود ۶۰ دقیقه برای حل معما فرصت دارید. در طول بازی شما و سایر افراد تیم باید بتوانید مدیریت زمان خوبی داشته باشید و به خوبی بتوانید تصمیم بگیرید که چطور با این کمبود زمان مواجه شوید.

یادگیری تقسیم وظایف در تیم

علاوه بر همکاری که باید بین اعضای تیم و گروه وجود داشته باشد، لازمه موفقیت این است که بتوانید تقسیم وظایف خوبی داشته باشید. اختصاص دادن کارهای مختلف به اعضای گروه با توجه به شناختی که از روحیات و توانایی های آنها دارید از جمله مواردی می باشد که برای موفقیت در اتاق فرار باید به درستی انجام شود. لذا با تجربه این بازی ها به مرور خواهید آموخت که چطور در کارهای گروهی تقسیم وظایف را انجام دهید و مدیر تیم چه کسی باشد و …

مزایای اسکیپ روم ها در ایجاد از خودگذشتگی

شاید برایتان جالب باشد که در اسکیپ روم ها درس های زیادی به صورت غیر مستقیم به شما آموخته میشود که از بهترین آنها ایجاد روحیه از خودگذشتگی می باشد. ژانر طراحی شده برای این بازی ها در اغلب مواقع به گونه ایست که شما و افراد تیمتان باید یک شخص یا شهر یا دوست را نجات دهید. به همین دلیل خود را وارد چالش های زیادی می کنید و در معرض ترس و استرس زیادی قرار خواهید گرفت و از مزایای اتاق فرار از خود گذشتگی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست