کنترل ترس در اتاق فرار

چطور ترس خود را در اتاق فرار کنترل کنیم؟

اتاق فرار ها ترسناک هستند؟ هم بله و هم نه. اینکه چه اتاق فراری را انتخاب می کنید، مستقیما بستگی به خود شما دارد. اسکیپ روم ها در تم ها و سناریو های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. البته نمی توان این موضوع را هم کتمان کرد که اتاق فرارهای ترسناک پر طرفدار تر هستند. شاید از این جهت که از دید بسیاری از بازیکنان هیجان انگیز تر هستند! اگر علاقه به تجربه فضای ترسناک ندارید، می توانید اسکیپ روم هایی را انتخاب کنید که بیشتر تمی معمایی دارند. حالا اگر به تجربه یک فضای ترسناک و هیجان انگیز علاقه مند هستید ولی نگران ترس و استرس خود در داخل اتاق فرار هستید چه؟ قرار است در اتاق فرار اکسیپ ویژن موضوع چطور ترس خود را در اتاق فرار کنترل کنیم؟

کنترل ترس در اتاق فرار با زدن به دل ترس

شاید این جمله معروف را شنیده باشید که برای غلبه بر ترس باید خطر کنید و به دل او بزنید. نگران نباشید هیچ اتفاق خطرناکی قرار نیست برای شما اتفاق بیافتد. با شجاعت به دل ترس های خود از اسکیپ روم حمله کنید و به خود تلقین کنید که از موقعیت های ترسناک نمی ترسید. تلقین و تکرار آن می تواند به مرور تاثیری مثبت بر روی شما گذاشته و کم کم ترس شا از موقعیت های خطرناک بریزد. بله، یکی از راه های کنترل ترس در اتاق فرار حمله به همان ترس است!

کنترل ترس در اسکیپ روم

به اتفاقات خوب پس از بازی فکر کنید

در تمام طول بازی به خود تلقین کنید که این صرفا یک بازی و سرگرمی است. به این فکر کنید که تا دقایقی دیگر در هر شرایطی که قرار داشته باشید، بازی تمام می شود. شما از اتاق خارج می شوید و در حالی که با سایر هم تیمی ها خاطرات بازی را مرور می کنید، به واکنش های یکدیگر در طول بازی می خندید.

اگر در اتاق فرار می ترسید، از گیم مستر راهنمایی بخواهید

اگر ترس و استرس شما در اتاق فرار تا حدی بالا رفت که احساس کردید شرایط بدی را در حال گذراندن هستید و باید هر چه سریع تر از اتاق خارج شوید، بلافاصله با مدیر بازی از طریق راه ارتباطی مشخص شده تماس بگیرید و موضوع را در میان بگذارید. بعضی از اتاق فرار ها ی ترسناک  دارای یک خروجی اضطراری هستند که می توانید از آن خارج شوید. البته مدیر بازی نیز ممکن است با خروج موقت شما از بازی، تا بهتر شدن حالتان موافقت کند.

برای کنترل ترس در اتاق فرار با تجربه شوید

به شما حق می دهیم که در بار اول یا حتی دفعات اول دچار ترس و اضطراب بیشتری شوید. اما هر چه این بازی را بیشتر تجربه کنید، بیشتر می توانید ترس خود را در اتاق فرار کنترل کنید. تجربه بیشتر به معنای آشنایی بیشتر با روند بازی است. روندی که در آن حتی می توانید موقعیت های وحشناک بازی را پیش بینی کنید. شاید واکنش اکتورها و افکت های بازی نیز برای شما تکراری شوند. پس بهتر است اتاق فرار های متنوعی را تجربه کنید.

با این شرایط شاید روزی فرا برسد که به عنوان اتاق فرار ترسناک لبخند بزنید! پیشنهاد میکنیم مطلب چطور از پس اسکیپ روم ها بر بیایم را مطالعه کنید. در این مطلب تجربیات خوبی بدست خواهید آورد و راهی برای کنترل ترس در اتاق فرار خواهد بود.

مسئولیت پذیر باشید

تجربه ثابت کرده است ، افرادی که در موقعیت های اینچنینی به موفقیت تیم و هم تیمی های خود فکر می کنند، بهتر می توانند از پس ترس خود بربیایند. پس تا می توانید در فاز ایثار و فداکاری فرو بروید و خود را مسئول سرنوشت تیم در نظر بگیرید. این موضوع در زمانی که به عنوان مدیر تیم انتخاب شده اید، اهمیت و کارایی اش دو چندان می شود.

تخلیه احساس را فراموش نکنید

برای کنترل ترس خود در اتاق فرار، سعی کنید ترس خود را ابراز کنید. منظور این نیست که ترس خود را فریاد بزنید؛ بلکه در صورتی که از چیزی ترسیدید، واکنش مناسب را انجام دهید تا احساس خود را تخلیه کرده باشید. بعضی افراد جیغ می زنند و بعضی هم داد می کشند. این واکنش ها کاملا طبیعی است. پس از انجام آن خجالت نکشید.

کنترل ترس در اتاق فرار با پیرو بودن

در یکی از موارد برای مقابله با ترس در اتاق فرار گفتیم به دل ترس بزنید. اگر دلش را ندارید و یا به دل ترس زدید و ناکام بودید، پیشنهاد می کنید جایی حرکت کنید که دیگران قبلا آنجا بوده اند. یعنی در انجام جستجو ها در اتاق فرار، پیرو باشید و نه پیشرو. احساس تنها نبودن تا حد زیادی می تواند ترس و استرس شما را کمتر کند.

به واقعیات اتاق فرار فکر کنید

ترس و حتی وحشت در اتاق فرار کاملا طبیعی است. این خصلت طبیعی انسان است که در موقعیت های ترسناک دچار ترس و نگرانی می شود. با توجه به فضاسازی اسکیپ روم ها به وسیله دکور، موسیقی متن، نورپردازی و افکت های خاص، ترس مغز از شرایط محیطی کاملا طبیعی به نظر می رسد. چرا که ترس یک واکنش طبیعی از سمت او برای حفظ بقا است. اما بهتر است کمی مغز خود را مدیریت و راهنمایی کنید. به او توضیح دهید که قرار نیست سلامتی یا جان شما به خطر بیافتد. افکت های اتاق فرار همگی مصنوعی هستند.

حتی اکتورهای بازی نیز هدفی جز ایجاد هیجان بیشتر برای بازیکنان ندارند. اگر با این دید به بازی نگاه کنید، کنترل ترس برای شما کاملا راحت می شود؛ تا حدی که بعضی اتفاقات بازی برای شما، شاید تبدیل به یک موقعیت مضحک شود.

خونسرد باشید

وقتی وارد اتاق شدید شروع به جستجو در اطراف خود کنید. خونسرد باشید و تمرکز خود را بر روی اتاق بگذارید. البته در صورت مواجهه با موقعیتی ترسناک نیز همچنان به خونسردی خود ادامه دهید. یک اتفاق بوده که به وقوع پیوسته و تمام شده است. چند نفس عمیق بکشید و جستجوی خود ادامه دهید. گفتن عبارت “خونسرد باشید” ساده است اما اگر به هدف خود در اتاق که حل معماها و خروج از اتاق است فکر کنید، این موضوع برای شما ساده می شود. خونسرد بودن را تمرین کنید!

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست