چگونه از پس اسکیپ روم ها بربیایم؟

این یک سوال مهم برای بازیکنان آماتور اتاق فرار است: چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم؟ در اتاق فرار هم مثل بازی های دیگر، تجربه بیشتر به معنای امکان موفقیت بیشتر است. هر چه بیشتر این بازی را تجربه کنید، بیشتر حرفه ای خواهید شد. اما شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، احتمالا جزو حرفه ای ها نیستید و به دنبال شناخت بیشتر بازی و راه های میانبر برای موفقیت در اتاق فرار هستید. نگران نباشید، جای خوبی را انتخاب کرده اید. فرقی نمی کنید که به عنوان بازیکن در چه سطحی هستید، یاد گرفتن بعضی تکنیک ها و نکات مهم می تواند برای هر بازیکنی راه گشا باشد. با اتاق فرار اسکیپ ویژن همراه باشید.

تقسیم کار کنیم تا از پس اسکیپ روم ها بر بیایم

راحت بگوییم، اگر در گروه خود افرادی دارید که ساز خود را می زنند و از اهداف و وظایفی که گروه برای آنها مشخص کرده دوری می کنند، دو راه پیش روی شماست. یا هم بازی شدن با آنها را فراموش کنید یا قید موفقیت در اتاق فرار را بزنید! در داخل اتاق فرار، کار گروهی و تقسیم وظایف حرف اول را می زند. در حقیقت شما قطعه ای از پازل موفقیت تیم هستید پس صرفا به وظایف خود عمل کنید.

تقسیم کار برای موفقیت در اسکیپ روم

با انرژی مثبت وارد اتاق شوید

یکی از راه هایی که باعث می شود از پس اسکیپ روم ها بربیاییم، داشتن روحیه و انرژی مثبت است. این موضوع شاید ساده و کلی به نظر برسد، اما بسیار مهم است. قطعا با هم تیمی های بی انگیزه که فقط برای تفریح به همراه شما آمده اند، نمی توانید از اتاق خارج شوید. این موضوع در مورد خود شما هم صدق می کند. اگر برای اولین بار می خواهید این بازی را تجربه کنید، باز هم هدف نهایی خود را خروج از اتاق در نظر بگیرید. هر چه بیشتر پیش روی کنید، لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

در مورد قفل ها تحقیق کنید

قفل ها نباید قفلی در برابر پیروزی شما در این بازی باشند! معمولا مدیر بازی، قبل از شروع بازی در مورد قفل ها توضیح می دهد و اگر از قفل جدیدی داخل اتاق استفاده شده باشد، به معرفی آن می پردازد. البته بسیاری از گیم مستر ها به طور پیش فرض شما را آشنا با قفل ها در نظر می گیرند. توصیه ما به شما این است که قبل از شروع بازی، به همراه هم گروهی ها، در این مورد تحقیق کنید. یکی از بهترین راه ها برای اینکه از پس اسکیپ روم بر بیایم، شناخت قفل ها می باشد. انواع قفل های اتاق فرار را قبلا معرفی کرده ایم و می توانید اطلاعات کاملی در این سایت درباره آنها بدست آورید.

بدون استرس از پس اسکیپ روم بر بیایم

همانطور که گفته شد، هم تیمی های بی انگیزه می توانند بازی شما را تحت تاثیر قرار دهند. اما از آن طرف ماجرا، بعضی افراد در داخل اتاق دچار استرس شدید می شوند. اگر می خواهید از پس اسکیپ روم ها بر بیایید، باید سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. گرچه ترسناک بودن فضای بعضی اسکیپ روم ها می تواند کمی اضطراب آور باشد ولی قرار نیست هیچ اتفاق عجیب و خارق العاده ای رخ دهد. پس وضعیت روحی خود را مدیریت کنید.

بدون استرس از پس اسکیپ روم بر بیاید

بلند فکر کردن هم مهم است

اگر هر کدام از اعضای گروه، سرنخ ها یا رمز های پیدا شده را با دیگر افراد به اشتراک بگذارند، روند کار سریع تر می شود و از بن بست ها جلوگیری می شود. این از مهمترین تکنیک ها برای این است که از پس اسکیپ روم ها بربیایید.

آنچه پیدا کرده اید را فراموش کنید

سرنخ های پیدا شده فقط یک بار کاربرد دارند. قفل های باز شده و کلید های استفاده شده کاربردی در حل دیگر معماها ندارند. گوشه ای از اتاق را مشخص کرده و قفل ها، کلید ها و اشیا استفاده شده را در آنجا قرار دهید تا با دیگر وسایل قاطی نشوند. البته فراموش نکنید، آنچه از معماها کشف کرده اید، در شناخت روند داستان بازی برای شما مهم خواهند بود.

از حدس و گمان هم استفاده کنید

عدد و رقم و پیدا کردن رابطه منطقی بین سرنخ ها، تنها راه موفقیت در اسکیپ روم نیست. برای اینکه از پس اسکیپ روم ها بربیاییم، گاهی لازم است از حدس و گمان خود استفاده کنید. این حدس ها از طریق بررسی دقیق جریان و داستان بازی به دست می آید. برای مثال اگر یک حرف یا یک عدد از قفل ها را پیدا نکرده اید، حدس بزنید یا شانس خود را با اعداد مختلف امتحان کنید!

به موقع راهنمایی بخواهید

گیم مستر شما را می بیند و در صورت نیاز، شما را راهنمایی می کند. به راهنمایی های مدیر بازی هینت می گویند که به تعداد محدودی قابل استفاده است و استفاده بیشتر از آن، جریمه زمانی دارد. موضوع مهم در مورد راهنمایی ها، استفاده به موقع از آن است. سعی کنید فرصت هینت خود را در معماهای سخت و زمانبر استفاده کنید. شما در طول بازی باید بتوانید به یک تعادل در زمان اختصاص داده شده برای یک معما و استفاده از راهنمایی برسید.

داستان بازی را زیر نظر بگیرید

روند و داستان بازی می تواند به شما یک دید کلی از بازی بدهد. این دید کلی می تواند باعث موفقیت شما در پیدا کردن سرنخ ها و حتی رمزهای جدید باشد. این یک راهنمایی مهم برای شماست پس برای اینکه از پس اسکیپ روم بربیایید روند بازی را زیر نظر بگیرید.

تعیین مدیر گروه را فراموش نکنید

همانطور که گفته شد، وظایف باید تقسیم شوند و هر کس در اتاق مسئولیت خود را بداند. اما چه کسی وظیفه تقسیم وظایف و مدیریت گروه را برعهده دارد؟ بسیاری از افراد توصیه می کنند قبل از شروع بازی، هم تیمی ها یکی از اعضا را با مشورت یکدیگر به عنوان مدیر تیم معرفی کنند. مدیر تیم باید آشنایی خوبی با ویژگی های افراد گروه داشته و توانایی مدیریت آنها را داشته باشد.

به جزئیات متن ها توجه کنید

اگر در حال مرور یک کتاب برای پیدا کردن رمز هستید، متن را با دقت بخوانید، اعداد بین متن بسیار مهم هستند. حروف پراکنده یا بزرگ را با دقت زیرنظر بگیرید. حروف ابتدایی پاراگراف و کلمات حذف شده نیز مهم هستند. این نیز یکی از مهمترین راه ها است تا از پس اسکیپ روم ها بربیایید.

خودتان را محدود به حل یک معما نکنید

اگر در حل کردن یک معما دچار مشکل شدید، به فکر زمان باشید و حل کردن آن را فعلا فراموش کنید. به دنبال حل سایر معماها باشید و نیم نگاهی به آن معمای رها شده داشته باشید. شاید در طول جریان بازی و پیدا کردن رمزها سرنخی جدید برای حل آن پیدا کردید.

۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست