ویژگی های اسکیپ روم خفن

۷ ویژگی که یک اسکیپ روم خفن باید داشته باشد

آشنایی با ویژگی های یک اسکیپ روم خفن ضروری است چون ما انسان ها در هر چیزی به دنبال بهترین ها هستیم. فرقی نمی کند برای تهیه یک وسیله کاربردی، رفتن به مسافرت، استفاده از یک تفریح یا هر چیز دیگری، برای ما بهترین ها با ارزش تر هستند. برای شناخت بهترین اتاق های فرار نیز، نیاز به آشنایی با معیارهایی داریم تا آنها را دسته بندی کرده و بهترین ها را برای تفریح خود انتخاب کنیم. اتاق فرار اسکیپ ویژن ۷ ویژگی که یک اسکیپ روم خفن باید داشته باشد را در ادامه معرفی خواهد نمود.

ارتباط بین سرنخ و معما از مهم ترین ویژگی های یک اسکیپ روم خفن

هر چه تعداد اتاق های یک اسکیپ روم بیشتر شود، ارتباط دادن سرنخ و معما سخت تر می شود. از ویژگی های یک اتاق فرار خفن، رابطه منطقی و ایجاد تعادل بین سرنخ ها و معماها است. نباید سرنخ های زیادی برای یک معما در اتاق فرار قرار داده شود؛ چرا که ممکن است باعث گیج شدن بازیکنان و فراموش شدن معما شود. در اتاق فرارهای ضعیف، طراحان یک سرنخ را بر روی کاغذ می نویسند و در اتاق قرار می دهند تا کمی از خشم بازیکنان بکاهند. اما با این شیوه مبتدیانه بازهم ممکن است بازیکن متوجه نشود.

ویژگی های اتاق فرار خفن

پاسخ معماهای پیچیده اتاق فرار، نباید به راحتی در دسترس باشد. در بعضی اتاق فرارها، آنقدر علامت ها و نشانه های بدون ارتباط با معما بر روی یوار نصب شده، که باعث سردرگمی بازیکن می شود. پس یک اسکیپ روم خفن باید توانایی ایجاد تعادل بین تعداد و کیفیت سرنخ ها و معماها را داشته باشد.

گیم مسترهای خوب یک ویژگی مهم اسکیپ روم خفن

اتاق فرار یک بازی ویدئویی نیست که نیاز به پشتیبانی نداشته باشد. از لحظه ورود شما به یک مجموعه اتاق فرار، یک مدیر بازی، پشتیبانی تیم شما را به عهده می گیرد. این مدیر بازی باید توانایی برقراری یک ارتباط قوی و دوستانه با گروه بازیکنان را داشته باشد. از ویژگی های یک اسکیپ روم خفن، می توان به داشتن گیم مسترهای خوب، پایه و خوش اخلاق اشاره کرد. مدیر بازی باید توانایی پاسخ به سوالات بازیکنان قبل از بازی داشته باشد و همچنین از پس راهنمایی صحیح آنها در حین بازی نیز بربیاید.

تعداد معماها و زمان حل منطقی آنها یک ویژگی مهم

برای بسیاری از بازیکنان یک سوال وجود دارد، چند معما باید در یک بازی جود داشته باشد؟ یک ویژگی اسکیپ روم خفن، تعداد معماهای منصفانه برای موفقیت بازیکنان است. به طور میانگین، یک اتاق فرار خوب، تعداد ۷ تا ۱۲ معما دارد. بازیکنان نیز باید بتوانند شیوه حل معما را به خوبی حدس بزنند. حل هر معما نباید بیش از ۵ دقیقه طول بکشد. زمان دسترسی به سرنخ هر معما نیز نهایتا باید یک دقیقه باشد. اگر معما چالشی باشد و بیش از ۵ دقیقه طول بکشد، تبدیل به یک معمای چالشی می شود.

این موضوع می تواند باعث خستگی و فرسایش بازیکنان شود. اگر یک بازیکن از سردرگمی و شدت خسته بودن دست از کار کشید و نشست، می توان نتیجه گرفت که معماها به خوبی طراحی نشده اند. البته اگر در این زمینه حرفه ای عمل شود، معماها می توانند باعث هیجان بیشتر شوند. پیشنهاد می کنیم ترفندهای فرار موفق از اتاق فرار را مطالعه کنید تا به نتیجه خوبی برسید.

دکوراسیون جذاب و تجهیزات سالم مهم است

از هر چه بگذریم نمی توان این مورد را نادیده بگیریم. بسته به اینکه چه تم و سناریویی برای یک اتاق فرار در نظر گرفته شده است، دکوراسیون اتاق نیز باید با آن هماهنگ باشد. برای مثال اگر قرار است اتاق فرار تمی ترسناک داشته باشد، باید به جز وسایل مرتبط با معماها، از وسایلی استفاده شود که باعث ترس و دلهره افراد شود. اگر تم بازی بیشتر معمایی باشد، باید از وسایلی استفاده شود که به رازآلودگی محیط بیشتر کمک کند. همچنین نورپردازی در اتاق بسیار مهم است چرا که نور نقش مهمی در فضاسازی برای بازیکنان دارد. درکنار نور، رنگ نیز باید در یک هماهنگی کامل با  تم و فضای سناریوهای بازی باشد.

یک اسکیپ روم خفن بازیگرانی حرفه ای دارد

اکتورها در اسکیپ روم های خفن نقشی اساسی دارند. آنها باید بتوانند وظایف خود را به خوبی و به موقع انجام دهند. تصور کنید یکی از بازیگرانی که قرار است شما را در قسمتی از بازی بترساند، با حرکت های اضافه، باعث لو رفتن موقعیت خود شود. این موضوع علاوه بر اینکه موقعیت و توانایی بازیگر را زیر سوال می برد، اعتبار مجموعه را نیز تهدید می کند. از طرف دیگر بازیگران اتاق فرار باید توانایی مواجهه هر گونه برخورد بازیگران را داشته باشند. بنابراین یکی از ویژگی های یک اسکیپ روم خفن، داشتن بازیگران حرفه ای و البته با جنبه است!

بازی حرفه ای اتاق فرار

معماهای منصفانه از ویژگی های یک اسکیپ روم خفن است

منصفانه به این معناست که معماها باید در زمان مشخص قابل حل باشد. اگر با اتاق فرارهای مواجه شدید که طراحان انها ادعای سخت بودن و غیر قابل حل بودن معماهای خود را داشتند، بدانید که گزینه خوبی را انتخاب نکرده اید. البته نباید از طرف دیگر دچار تفریط شد. معماهای اسکیپ روم نباید انقدر ساده باشند که یک نفر به راحتی بتواند آنرا حل کند. بهترین معماها، آنهایی هستند که متعاذل باشند و بازیکنان بتوانند آنها را با توجه به قدرت تعقل و مهارت خود حل کنند.

به عبارت دیگر شما پس از بازی باید حس خوبی نسبت به معماهای ارایه شده در بازی داشته باشید. معمولا برای هر اتاق فرار، یک درجه سختی ارایه می شود که عددی بین ۱ تا ۱۰۰ را شامل می شود. پیشنهاد می شود قبل از انتخاب یک اتاق فرار، به درجه سختی آن توجه داشته باشید.

سناریوی یکپاچه و جذاب

معماها در طول بازی باید ارتباط معنایی با یکدیگر داشته و در طول یکدیگر قرار گرفته باشند. داستان بازی باید به شیوه ای باشد که بازیکنان را با تحریک حس کنجکاوی و ماجراجویی جذب کرده و آنها را مشتاق به یافتن پاسخ برای معماهای بعدی کند. یک راه خوب برای شناخت سناریوی بازی، مطالعه خلاصه داستان بازی است که معمولا سایت بازی ها معرفی می کند. پس طبق آنچه گفته شد، سناریوی قوی نیز یکی از ویژگی های یک اسکیپ روم خفن است.

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست